
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 6.144 MHz |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Accuracy | 2 % |
| Linearity | 0.024 % |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Supply Type | Single |
| Max Frequency | 6.144 MHz |
| Max Input Voltage | 2.5 V |
| Nominal Supply Current | 8 mA |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$5.52787
Ext.Price$5.52787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.52787 | $5.52787 |
| 10 | $4.75382 | $47.53820 |
| 25 | $4.46071 | $111.51775 |
| 50 | $4.18567 | $209.28350 |
| 100 | $3.92753 | $392.75300 |
